...czyli RĘKO?TWORY bez granic, wolna twórczość wszelakiego rodzaju,dokonana nie tylko ręką, ale duszą i każdym zmysłem pozwalającym odbierać świat...PODKARPACKIE, bo każdy ma swoją Małą Ojczyznę z której wyruszamy w podróż życia, co nie oznacza, że nie chcemy poszerzać naszych horyzontów, wręcz przeciwnie nasza droga jest kręta i otwarta na wszystkie sfery, obszary, napotkane miejsca i ludzi...ZAPRASZAMY!

niedziela, 11 marca 2012

Śladami Ludzi twórczych...

              „Śladami ludzi twórczych naszego rejonu

                      rodzimego rzemiosła i rękodzieła”


Jeszcze nie tak dawno wiele przedmiotów ozdobnych i użytkowych, takich jak elementy wystroju, ubrania, naczynia, przybory toaletowe, zabawki czy pościel, robiono ręcznie po prostu dlatego, że innego sposobu ich zdobycia nie było.

 Dziś jest inaczej, wszystko mamy w sklepach, a jednak rękodzieło wróciło do łask, zyskało ogromną popularność ze względu na swoją  niepowtarzalność, pracę i serce włożone w jego powstawanie. Co więcej, stało się  źródłem inspiracji dla przemysłu.

  Do ręcznych prac tak samo chętnie biorą się dorośli, jak i dzieci, co wynika z tkwiącej głęboko w człowieku kreatywności, która domaga się przeciwstawienia zalewowi bezdusznych, sztampowych przedmiotów, które nas zewsząd otaczają.

 Warto poszukać korzeni naszego rodzimego rękodzieła i przypomnieć tych, którzy byli ludźmi kreatywnymi, twórczymi,  nie zabiegającymi o rozgłos, ale na pewno godnymi  naszej pamięci, ponieważ stali się  cząstką historii naszej, małej Ojczyzny, a dzieła ich rąk  może zalegają gdzieś na strychach, w schowkach...Odkurzmy je więc! 
 Więcej na ten temat na stronie: NIEZAPOMNIANI w artykule:

                         "DĘBICKA COCO " 
Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz