...czyli RĘKO?TWORY bez granic, wolna twórczość wszelakiego rodzaju,dokonana nie tylko ręką, ale duszą i każdym zmysłem pozwalającym odbierać świat...PODKARPACKIE, bo każdy ma swoją Małą Ojczyznę z której wyruszamy w podróż życia, co nie oznacza, że nie chcemy poszerzać naszych horyzontów, wręcz przeciwnie nasza droga jest kręta i otwarta na wszystkie sfery, obszary, napotkane miejsca i ludzi...ZAPRASZAMY!

wtorek, 17 lipca 2012

PISZĄ O NAS!

"Na szczególną uwagę zasługuje projekt „Podkarpackie Rękotwory”, który skupia artystów z Podkarpacia zajmujących się rękodziełem http://www.wiadomoscidebickie.eu/wiadomosci-debickie/?tx_ttnews[tt_news]=878&cHash=515cf6dba82151e6a5042146fda6b548

"Galeria Raj organizuje latem targi „Smak raju”, które opierają się na promowaniu dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu. W ten sposób centrum handlowe chce promować regionalnych producentów żywności, plony pochodzące z ekologicznych upraw a także produkty tradycyjne wytwarzanych w gospodarstwach rodzinnych[...]Poza przysmakami dla ciała, będzie także coś dla uczty duchowej, w tym rękodzielnictwo wykonane przez artystów skupionych przy projekcie „Podkarpackie Rękotwory” oraz prace dębickich plastyków. Dodatkowo Galeria Tumisja przygotowała wystawę prezentującą oryginalną biżuterię i ozdoby. Osoby z historyczną pasją i ciekawe zwyczajów słowiańskich będą mogły zapoznać się z ofertą Osady Słowiańskiej"
 http://mojadebica.pl/kategoria-przeglad/970-jarmark-regionalny-smak-raju-ju-jutro-w-galerii-raj
"Coroczne jarmarki na placu Gryfitów stały się symbolem dębickiego handlu XV wieku. Miały nie tylko charakter kupiecki, ale również kulturowy i edukacyjny. Mieszkańcy mogli poznać smaki egzotycznych potraw, czy usłyszeć wieści ze świata od przybyłych kupców. Galeria Raj, nawiązując do tej tradycji, przez 4 weekendy wakacji (7-8, 21-22 lipca oraz 11-12, 25-26 sierpnia) organizuje Jarmark Regionalny pt. „Smak Raju”. To nie tylko okazja, aby zaopatrzyć się w oryginalne produkty regionalne, ale również, aby poznać walory i atrakcje najbliższej okolicy.
[...]Jarmark będzie również okazją do zaprezentowania regionalnych artystów i ich dokonań. Na szczególną uwagę zasługuje projekt „Podkarpackie Rękotwory”, który skupia artystów z Podkarpacia zajmujących się rękodziełem[...] Osoby ciekawe średniowiecza i zwyczajów słowiańskich będą mogły zapoznać się z ofertą Osady Słowiańskiej."
http://www.mmdebica.eu/artykul/w-debicy-rozpoczyna-sie-sezon-jarmarkow-regionalnych

http://www.wirtualnegalerie.pl/index.php/start/region/12

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz