...czyli RĘKO?TWORY bez granic, wolna twórczość wszelakiego rodzaju,dokonana nie tylko ręką, ale duszą i każdym zmysłem pozwalającym odbierać świat...PODKARPACKIE, bo każdy ma swoją Małą Ojczyznę z której wyruszamy w podróż życia, co nie oznacza, że nie chcemy poszerzać naszych horyzontów, wręcz przeciwnie nasza droga jest kręta i otwarta na wszystkie sfery, obszary, napotkane miejsca i ludzi...ZAPRASZAMY!

sobota, 28 grudnia 2013

Zobaczyć Świat w ziarenku piasku...

                                                                fot. Marta Szreder
...Zobaczyć świat w ziarenku piasku
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar
W  godzinie- nieskończoność czasu...
                 / William Blake/
                                                           William Blake "Newton"

WILLIAM BLAKE 
 (ur. 28 listopada 1757 w Londynie, zm. 12 sierpnia 1827 w Londynie) – XVIII-wieczny angielski poeta, pisarz, rytownik, malarz, drukarz i mistyk, prekursor romantyzmu. Przez współczesnych nazywany często mad Blake (szalony Blake), zaliczany czasem do grona tzw. poetów wyklętych w literaturze angielskiej.
Dlaczego William Blake? 
Często spotykamy się z fragmentami jego poezji, cytujemy ją na okolicznościowych kartkach, listach...bo znajdujemy w niej prawdę o życiu wypowiedzianą w tak piękny i prosty sposób, prawdę, która trafia do naszych serc i umysłów. Mało kto z nas jednak wie, że Blake był również malarzem i tworzył piękne, mistyczne dzieła w wyjątkowy sposób obrazując nam swoje wizje na temat piękna Świata, a zwłaszcza filozofii jego powstania.
Może Kogoś z Was zainspiruje jego twórczość poetycka i malarska tak jak zainspirowała mnie?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz