...czyli RĘKO?TWORY bez granic, wolna twórczość wszelakiego rodzaju,dokonana nie tylko ręką, ale duszą i każdym zmysłem pozwalającym odbierać świat...PODKARPACKIE, bo każdy ma swoją Małą Ojczyznę z której wyruszamy w podróż życia, co nie oznacza, że nie chcemy poszerzać naszych horyzontów, wręcz przeciwnie nasza droga jest kręta i otwarta na wszystkie sfery, obszary, napotkane miejsca i ludzi...ZAPRASZAMY!

wtorek, 29 stycznia 2013

Rozwijamy się twórczo w różnych dziedzinach, a w swoim gronie mamy prawdziwych Pasjonatów!

Jedna z naszych Rękotwórczyń rozwija również swoje pisarskie pasje, przyczyniając się tym samym do rozwoju"Podkarpackich Słowotworów"!

 

www.wydawcalukaszkleska.blogspot.com

 

"Autorka Lidia Górska nominowana do nagrody

Prosimy o wysłanie sms-a (koszt 62 gr) i zagłosowanie na Panią Lidię Górską - naszą autorkę, w plebiscycie dębickiego tygodnika "Obserwator Lokalny". Tygodnik ten nominował bowiem autorkę do tytułu człowieka roku w kategorii "kultura". Głosowanie kończy się 14 lutego o godz. 12
W plebiscycie nominowane są osoby, które "zasłużyły się czymś wyjątkowym dla lokalnej społeczności", a Pani Lidia z pewnością jest taką osobą. Poza rozwijaniem swojej pasji, którą niewątpliwie jest pisarstwo, Pani Lidia prowadzi dębickie muzeum i archiwum I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. 


W ubiegłym roku założyła autorską stronę internetową-bloga, na której pisze właśnie o tym muzeum. Zorganizowała również wystawę poświęconą Julii Wojciechowskiej-Senftleben i napisała w 2012 roku, wspólnie z Arkadiuszem S. Więchem, książkę o tej olimpijce. "Zapomniana Olimpijka. Julia wojciechowska-Senftleben (1915-1986)". Jak napisał współautor książki: "Pani Lidia jest niestrudzoną pasjonatką i popularyzatorką historii". 

Pani Lidia jest również współautorką opracowania książki o Michale Władysławie Urbanku, będącej jednocześnie początkiem serii "Źródła gimnazjalne" - poświęconej oczywiście Dębicy.

Zapraszamy serdecznie na jej blog: 
oraz do odwiedzenia strony tygodnika i zagłosowania:
                                                                       " 
GRATULACJE!