...czyli RĘKO?TWORY bez granic, wolna twórczość wszelakiego rodzaju,dokonana nie tylko ręką, ale duszą i każdym zmysłem pozwalającym odbierać świat...PODKARPACKIE, bo każdy ma swoją Małą Ojczyznę z której wyruszamy w podróż życia, co nie oznacza, że nie chcemy poszerzać naszych horyzontów, wręcz przeciwnie nasza droga jest kręta i otwarta na wszystkie sfery, obszary, napotkane miejsca i ludzi...ZAPRASZAMY!

piątek, 29 listopada 2013

Nadzieja to ogień...

"Nadzieja to ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony.
Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie
i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Nadzieja to ziarnko światła
ukryte w głębokiej ciemności."

                          Karl Guido Rey
                                                                         fot.artAneri
Największy ogień i żar jest w Słońcu a jego blask zawsze przynosi nam nadzieję.
Kiedy go brakuje latem rozpalamy ogniska a w długie, jesienno- zimowe wieczory, zapalamy świece, rozpalamy ogień w kominku, a wszystko po to żeby wzniecić w naszych sercach ten magiczny żar, który zawsze się  gdzieś na ich dnie tli, głęboko w nas...żar miłości, nadziei, a z nimi zawsze idą w parze wiara w sens życia i moc, żeby to życie przeżywać i dążyć do wytyczonego celu, nawet jeżeli droga jest zawiła i kręta.
Dzisiaj szczególny i magiczny wieczór, Wigilia Św. Andrzeja ściśle związany z  nadzieją na lepsze jutro. Bo cóż jest innego w andrzejkowych wróżbach, jak nie poszukiwanie jej na różne sposoby, cóż jest w chęci poznania sekretów przyszłości?
Już od pradawnych czasów wierzono, że w ogniu mieszka bóstwo, które rozdziela dobry i zły los. Składano mu ofiary, by obdarowywał tylko dobrem. 
Życzę Wszystkim samych dobrych wróżb a przedewszystkim NADZIEI, bo z nią zawsze lepiej żyć i realizować swoje marzenia!
                                                          collage ArtAneri